Kamu Hizmet Komisyonu, II. İstanbul İnsan Kaynakları Formuna katıldı.

Kamu Hizmet Komisyonu, II. İstanbul İnsan Kaynakları Formuna katıldı.

Kamu Hizmet Komisyonu, II. İstanbul İnsan Kaynakları Formu ve Türk Devletleri Teşkilatı üye ve gözlemci ülke temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen Türk Dünyası İnsan Kaynakları Geliştirme Enstitüsü'nün kuruluş çalıştayına katılmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinin daveti üzerine Kamu Hizmeti Komisyonu Başkanı Sn. Ömer A. Köseoğlu ile Genel Sekreteri Sn. Soley Akçaba “Toplum 5.0” temasıyla 14-15 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilen II. İstanbul İnsan Kaynakları Forumuna katılım göstermiştir. Türk Devletleri Teşkilatına üye ile gözlemci devletlerin davet edildiği bu Foruma daimi üye Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan ve Özbekistan, gözlemci üye statüsünde ise Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkmenistan davet edilmiştir. Forumda ele alınan başlıca konu başlıkları; 10.Devlet Başkanları Zirvesi sonrasında yayınlanan Astana Bildirisi’nin ardından insan kaynakları alanındaki gelişmeleri takip etmek ve daha etkin bir şekilde uygulamak amacıyla Türk Dünyası İnsan Kaynaklarını Geliştirme Enstitüsünün kurulması, ortak eğitim ve geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra, 2024 yılı Türk Devletleri Teşkilatı’nın insan kaynakları alanında işbirliğine yönelik planı ve yol haritasına ilişkin görüş ve önerileri şeklinde gerçekleşmiştir. Çalıştayda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti´ni temsilen bir konuşma yapan Komisyon Başkanı Ömer A. Köseoğlu görüş ve önerilerini dile getirmiştir.

Forumda Ayrıca Kamu Hizmeti Komisyonu Başkanı S. Ömer A. Köseoğlu ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Sn. Doç. Dr. Salim Altay arasında ikili görüşme gerçekleştirilmiş ve gündeme dair bilgi alışverişinde bulunulmuştur.

Print
Yayınlanma tarihi: Ara 16, 2023,
Haber Kategorisi: Basın Açıklamaları,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Nisan 2024»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2526272829
3031

İSKAN VE REHABİLİTASYON DAİRESİ MÜNHAL KADROLARININ YAZILI SINAVLARI YAPILDI

İskan ve Rehabilitasyon Dairesi'nin III. Derece II. Sınıf Mühendis, III. Derece İskan Memuru ile IV. Derece İskan Teknisyeni kadrolarının yazılı sınavları 31 Mart 2024 Pazar günü yapıldı.

SINAV SONUÇLARI

Devamını oku
12345
RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN.

RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN.

RAMAZAN BAYRAMINIZI EN İÇTEN DİLEKLERİMİZLE KUTLAR SAĞLIK VE ESENLİKLER DİLERİZ..

Devamını oku
67
891011121314
15161718

KAMU HİZMETİ KOMİSYONU DAİRESİ TUTANAKLAR MEMURU KADROSUNUN UYGULAMALI KLAVYE SINAVI YAPILIYOR

Kamu Hizmeti Komisyonu Dairesi'nin IV. Derece Tutanaklar Memuru kadrosunun Uygulamalı Klavye Sınavı 25 Nisan 2024 Perşembe günü yapılıyor.

SINAV YERLERİ VE SAATİ

Devamını oku
19

MAHKEMELER SÖZLÜ SINAVLARI (MÜLAKAT) YAPILIDI.

Mahkemeler'de bulunan IV. Derece Mahkeme Memuru kadrosu için Sözlü Yarışma Sınavı (Mülakat)  19 Nisan 2024 Cuma günü  Kamu Hizmeti Komisyonu Başkanlığında yapıldı.

SÖZLÜ SINAV (MÜLAKAT) SONUÇLARI

Devamını oku
2021
222324

DIŞİŞLERİ DAİRESİ MÜNHAL KADROLARININ YAZILI SINAVI YAPILIYOR

Dışişleri Dairesi'nin I. Derece 1'inci Sekreter ile II. Derece 2'inci Sekreter kadrolarının yazılı sınavları 9 Mayıs 2024 tarihinde yapılıyor.

SINAV YERLERİ VE SAATİ

Devamını oku
25262728
293012345